SİVAS GÜRÜN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ´dan Öğrencilerimize Mektup Var

Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ´dan Öğrencilerimize Mektup Var

     Öğrencilerin çeşitli meslekleri tanıması, kendi özelliklerine uygun meslekleri seçmesi, seçtiği mesleğe hazırlanmasında rol modellere ve bunların sağlayacağı yüksek motivasyona ihtiyaç duyulmaktadır.

 

     Güçlü karakter ve kariyer sahibi öğrenciler yetiştirmek amacıyla hemşehrimiz ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Dr. İsmet YILMAZ´ın rol model olarak öğrencilerimize tanıtılması ve öğrencilerimizin de Sayın Bakanımıza dilek, istek ve hayallerini mektuplar yoluyla ulaştırabilmeleri için ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak 28 Mart-03 Nisan 2017 tarihleri arasında Müdürlüğümüz tarafından Enderundan EnGürün’e Model Motivasyon Rehberlik Projesi kapsamında "Bakanım, Mektepten Mektup Var" isimli bir etkinlik düzenlenmiş ve 720 adet mektup yazılmıştı. Öğrenciler genel olarak vatanımıza, milletimize, ailelerine ve kendi geleceklerine dair birbirinden güzel, birbirinden değerli hayallerini ve hedeflerini Sayın Bakanımızla paylaşmışlardı.

 

     Yazılan mektuplar 14 Nisan 2017 Cuma günü Halk Kütüphanesinde yapılan bir program ile Sayın Bakanımıza öğrencilerimiz tarafından iletilmişti Sayın Bakanımız da bu etkinlikten çok mutlu olmuş ve "benim işim okumak" diyerek mektupların hepsini ayrı ayrı okuyacağını belirtmişti.

 

     Sayın Bakanımız mektupları okumuş ve öğrencilerimize cevap yazmıştır. Mektuplarla birlikte gönderdiği kitap ve satranç takımları  Kaymakamımız Sayın Fatih ÖZDEMİR tarafından karne günü öğrencilerimize iletildi. Karne sevinci yaşayan öğrencilerimizin mutlulukları gelen mektuplar ve hediyelerle daha da artı.

     Sayın Bakanımıza gönderdiği mektuplar ve hediyeler için öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.

 

10-06-201717-04-2017

10-06-201710-06-2017

Karatepe Mahallesi Öğretmenevi Binası Kat1 Gürün/SİVAS - 0 346 715 17 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.