SİVAS GÜRÜN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNܔ COŞKUYLA KUTLANDI

İLÇEMİZDE “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNܔ COŞKUYLA KUTLANDI

Hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"  İlçemizde coşkuyla kutlandı. Etkinlikler kapsamında, Kaymakamımız Sayın Hicabi AYTEMÜR, Belediye Başkanı Sayın Nami ÇİFTÇİ, Kurum Amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İlçemizde bulunan Gazilerimiz ve Vatandaşlarla birlikte Şehitlerimizin Kabirlerini ziyaret ettiler. Şehitlerimizin Kabirlerinde Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi. 

15 Temmuz 2016 yılında Hain darbe girişimi sırasında Şehit olanlar ve bu vatan için canlarını feda eden bütün şehitlerimizin aziz ruhları için Merkez Ulu Caminde Öğle Namazına müteakip Mevlid-i Şerif programı düzenlendi. Daha sonra Aziz Şehitlerimiz için okunan Hatim Duaları yapıldı ve Cami çıkışında Şükür Kurbanı kesildi. 
Saat 20.30 da İlçemiz Gölpınar Dinlenme Tesisleri önünden Hükümet Konağı Bahçesine kadar Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşe, Kaymakamımız Sayın Hicabi AYTEMÜR, Belediye Başkanı Sayın Nami ÇİFTÇİ, Kurum Amirleri, STK Temsilcileri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri ve tüm Vatandaşlarımız ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı.
Hükümet Konağı Önündeki programın açılışında İstiklal Marşımız Okundu ve Saygı Duruşunda bulunulduktan sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Dualar yapıldı. Daha sonra program Dursun Ali ERZİNCANLI’nın “OTUZ KUŞ” Şiirinin dinletisi, Çanakkale Zaferinin 100. Yıl ile İlelebet Türkiye Video Gösterimi  “ 15 Temmuz Destanı” nı anlatan Sinevizyon Gösterimi, Şiirlerin Okunması ile devam etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın Şehitler Köprüsünden yapmış olduğu konuşma canlı olarak izlendi. Programa katılan Vatandaşlarımıza yiyecek ikramı yapıldı. Saat 00.13´te ise İlçemizdeki tüm Camilerde eşzamanlı olarak Salalar okundu.

 16-07-2018

 

16-07-2018

16-07-201816-07-2018

Karatepe Mahallesi Öğretmenevi Binası Kat1 Gürün/SİVAS - 0 346 715 17 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.