SİVAS GÜRÜN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muharrem DEMİR´in Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muharrem DEMİR, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının tamamlanması nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muharrem DEMİR´in Yıl Sonu Mesajı

     2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılını tamamladığımız bu önemli günde öğrencilerimize karnelerini veriyor olmanın heyecanını öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarımızla paylaşmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum.

     Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bugünün değil, geleceğin şartlarına hazırlamayı hedeflediğimiz için onların adına önemli ve güzel çalışmalara imza atıyoruz. 19 Eylül 2016’da ters çevirdiğimiz kum saati, zamanı yavaş yavaş akıtmış ve nihayet  9 Haziran 2017’de sıra son taneye gelmiştir. Akıp giden zamanın geride bıraktıkları; kiminizin gözlerini ışıl ışıl parlatırken, kiminizin gözlerinde ise bir damla yaş olmuştur. Bugün ise yüreklerimizi ısıtan umutlarla hepimiz, coşkulu ve heyecanlıyız. Geçmişe bakarak ufku göremeyiz ama geçmişten iyi dersler çıkararak geleceği aydınlatabileceğimizi biliyoruz.

     Değerli Meslektaşlarım,

     Geleceğimiz olan çocukları sadece akademik başarı doğrultusunda değil iyiyi, doğruyu, güzeli öğreterek geleceğin Türkiye’sini inşa edecek bireyler olmaları yolunda en önemli görev sizlerindir. Yaşadığınız zorluklara rağmen ulvi görevinizi ifa ederken önemli başarılara imza attığınızı biliyor ve bu çalışmalarınız için okul yöneticilerine,  öğretmenlere ve yardımcı personele şükranlarımı sunuyorum.Sizler geleceğin gönüllü mimarları, toplumumuzun öncüsüsünüz. Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveriyle yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyorum.

     Saygıdeğer Veliler,

     En değerli varlığımız çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar sizlerin de önemli bir rolü vardır. Bir aile, değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Bundan dolayı iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Eğitim ve öğretimin üç ayağından birini sizlerin oluşturduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

     Sevgili Öğrenciler,

     Yıl içerisinde yaptığınız çalışmalarla hepiniz tatili hak ettiniz. Bu tatil döneminde sizden beklentimiz,  tatili kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmeniz ve gelecek yıla enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızdır.

     Karnesinde başarısız notları bulunan öğrencilerimizin üzülmemeleri ve tatil döneminde çalışmalarını sürdürerek eksikliklerini telafi edebileceklerini hatırlatmak isterim. Unutmayınız ki karne sadece siz öğrencilerin değil, okul idaresinin, öğretmenin, ailenin kısaca hepimizin karnesidir. Bizlere düşen eksikliklerimizi görerek ders çıkarmak ve el birliği ile bu durumu düzeltmektir.

     Lise son sınıf öğrencilerimize lisans yerleştirme sınavında ve diğer sınavlarında, gelecekteki tüm öğretim basamaklarında, kişisel ve mesleki yaşamlarında başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık; yarınlarınız aydınlık olsun.

     Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren ve destek olan tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize, çalışmalarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor; sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Muharrem DEMİR

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Karatepe Mahallesi Öğretmenevi Binası Kat1 Gürün/SİVAS - 0 346 715 17 75

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.